restauracepraha5.cz  |   fitnesspraha5.cz
kadeřnictví Praha 1  |   kadeřnictví Praha 2  |   kadeřnictví Praha 3  |   kadeřnictví Praha 4  |   kadeřnictví Praha 6  |   kadeřnictví Praha 7  |   kadeřnictví Praha 8  |   kadeřnictví Praha 9  |   kadeřnictví Praha 10
ČLÁNEK
Péče o vlasy v letních měsících


Starost o vlasy v létě by měla být důležitou součástí každého letního dne. Intenzita slunečního záření je totiž vyšší, než obvykle.

První červnové dny dávají jasně najevo: Léto se blíží. S ním opět čas dovolené, moře, vody a slunce. A na řadu opět přichází také speciální letní péče o tělo a vlasy. Právě vlasům často zapomínáme dávat minimálně stejně intenzivní péči, jako ostatním částem těla. Naše vlasy jsou vystavené působení slunečních paprsků během dovolené i dlouhodobému máčení ve slané nebo chlorované vodě. A i ony si zaslouží naši plnou pozornost.

V horkých letních dnech doporučujeme, co nejvíce ubrat další vysoušení. Snažte se, co nejméně používat žehličku, fén a kulmu. Vlasům také prospěje nosit je spíše rozpuštěné, aby pokožka mohla dýchat. Zabráníte tak jejímu nadměrnému pocení a tvorbě lupů. Stejné pravidlo platí v případě pokrývky hlavy, volte raději lehké šátky a vzdušné klobouky.

Drdoly a copánky jsou naopak vhodné při plavání v moři, avšak neutahujte je příliš, aby pokožka mohla stále volně dýchat. Ani slaná voda vlasům neublíží dostanou-li správnou péči.

Stejně jako tělu i jim dopřejte před sluněním a koupáním výživu a ochranu proti UV záření. Doporučujeme vybírat kvalitní hydratační vlasovou kosmetiku se speciální péčí proti UV záření. Pravidelně používat kvalitní šampon i kondicionér a aplikovat hydratační masky. Před samotným pobytem u bazénu či na pláži pravidelně používejte sprej na vlasy a ochranný krém pro pokožku hlavy.

Před dovolenou vybírejte vzdušné a snadno upravitelné střihy. Vašim vlasům prospěje částečně zkrátit účes nebo alespoň oživit konečky. V těchto slunečných dnech doporučujeme barvy bez amoniaku (přelivy), které jsou šetrné k vlasům. Melírování raději ponechejte podzimu. Časté slunění a koupání způsobuje dřívější ztrátu intenzity barvy, ta totiž díky UV záření oxiduje. Pravidelným používáním sluneční řady zabráníte oxidaci a tím i vyblednutí barvy.

Věnujte svým vlasům pravidelnou péči a po celé léto budete moci oslňovat stále krásným účesem.

Náš tip:
Sluneční řada na vlasy Soleil od Kérastase k zakoupení v Hair fashion point